Приватний нотаріус
Жерліцина Олена Володимирівна

м. Київ, вул. Солом'янська, 23а

ПОСВІДЧЕННЯ ФАКТІВ

посвідчення фактів приватним нотаріусомНотаріус за усним зверненням фізичної особи посвідчує факт, що:

  • ФІЗИЧНА ОСОБА Є ЖИВОЮ;
  • ФАКТ ПЕРЕБУВАННЯ ГРОМАДЯНИНА В ПЕВНОМУ МІСЦІ.

Посвідчення факту, що фізична особа є живою, та факту перебування її в певному місці проводиться як при явці фізичної особи до нотаріуса, так і поза приміщенням, що є робочим місцем нотаріуса.

Факти, що малолітня дитина, недієздатна фізична особа є живою чи перебуває в певному місці, посвідчуються за усним зверненням її законних представників (батьків, усиновлювачів, опікуна).

Факти, що неповнолітня дитина, фізична особа, цивільна дієздатність якої обмежена, є живою чи перебуває в певному місці, посвідчуються за їх усним зверненням та за згодою на це законних представників (батьків, усиновлювачів, піклувальників), викладеною з дотриманням вимог чинного законодавства України.

На підтвердження факту, що фізична особа є живою, та факту перебування фізичної особи в певному місці нотаріус видає заінтересованим особам, щодо яких було встановлено ці факти, відповідні свідоцтва.

ПОСВІДЧЕННЯ ЧАСУ ПРЕД’ЯВЛЕННЯ ДОКУМЕНТА

Нотаріус посвідчує час пред’явлення документа за усним зверненням заінтересованої особи.

Нотаріус особисто ознайомлюється зі змістом пред’явленого документа.

На підтвердження часу пред’явлення документів нотаріус вчиняє посвідчувальний напис на документі із зазначенням особи, що його пред’явила.

ПЕРЕДАЧА ЗАЯВ ГРОМАДЯН, ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ

Нотаріус передає заяви фізичних та юридичних осіб іншим фізичним та юридичним особам на підставі усного звернення заінтересованих осіб, якщо такі заяви не суперечать закону і не містять відомостей, що порочать честь і гідність людини.

Заяви передаються поштою із зворотним повідомленням або особисто адресатам під розписку. Заяви можуть передаватися також з використанням технічних засобів

Витрати, пов’язані з поштовою пересилкою заяви чи з використанням інших технічних засобів, оплачуються заявником.

На прохання особи, що подала заяву, їй видається свідоцтво про передачу заяви.